Kokia techninė įranga reikalinga lentpjūvėje

Lentpjūvė VilniujeKiekvienos lenpjūvės viduje galima rasti nuoširdžiai besidarbuojančius žmones, tačiau vien žmonių nepakanka. Jie rankomis nedirbs – reikia įrankių.

Elektriniai įrankiai

Siekiant sutvarkyti medieną, lentpjūvės turi turėti įvairius pjūklus Tai bus ir belaidis grąžtuvas, ir siaurapjūklis, ir šlifuokliai, ir diskinis pjūklas, elektrinis gręžtuvas, taip pat elektrinis oblius, juostinis šlifuoklis, kampinis pjūklas. Kai kurie iš šių pjūklų tiesiog atrodys kaip staklės, tačiau su kiekvienomis naudotis reikės skirtingai. Galima pasakyti, kad beveik visi darbai, kurie atliekami su paprastais įrankiais, taip pat gali būti atliekami ir su elektriniais. Daugeliu atvejų, būtent elektriniai įrankiai kelia lentpjūvės efektyvumą, taupo laiką ir leidžia tam tikrus darbus su mediena atlikti kur kas greičiau.

Matavimo bei žymėjimo įrankių rinkinys

Dirbant su medžiu, ypatingai, jeigu ne tik pjaustoma, bet ir kažkas kuriama iš medžio, reikia siekti tikslumo. Mediniai dirbiniai gaminami pagal tam tikrus parametrus, brėžinius. Dėl to reikia ir žymėjimo bei matavimo įrankių. Tai gali būti pirmiausia „T“ formos liniuotė, kuri turi slankiojančias dalis ir dėl to leidžia lengvai rasti reikiamas vietas. Taip pat svarbu ir mums pažįstamas į „F“ raidę panašus slankmatis. Jis yra naudojamas ir vidaus, ir išorės medienos gaminių matavimams. Taip pat matavimui prireiks ir tiesinės liniuotės, plieninės liniuotės, kombinuoto kampainio, nuožambiojo kampainio, stalo liniuotės, ruletės, reguliuojamo kampainio. Siekiant ypatingo tikslumo, reikės gulsčiuko, profilių matuoklio. Žymekliais galės būti yla, brėžiklis arba universalus peilis, kreidinė virvė, reguliuojamas brėžtuvas.

Rankiniai pjūklai

Lentpjūvėje kai kurie darbai galės būti atliekami tik rankiniu būdu. Tai ypač naudinga tada, kai dalys, kurias reikia pjauti, mažos, nestandartinių gabaritų, o gal mediena tiesiog negali būti užkelta ant staklių. Tad kiekvienoje lentpjūvėje ar staliaus dirbtuvėse turėtų būti įvairių pjūklų. Turi būti skersinio pjaustymo pjūklas, pjūklas su grūdintais dantimis, universalus pjūklas, smulkiadančiai pjūklai (gali būti įvairių dydžių), klasikinis smulkiadantis, kampinis pjūklas, siaurapjūklis, siauras vienaragis pjūklas, briauninis pjūklas su grūdintais dantimis ir kiti.

Obliai

Medienos šlifavimui reikės oblių. Tai gali būti paprasti stalo obliai, gali būti ir elektriniai. Tačiau dauguma darbų stalius, dailindamas, atliks neelektriniu obliumi. Drėkstuvas, leistuvas, blokinis oblius, užkaitinis oblius, kupraoblius, stipininis oblius, figūrinis oblius – tai oblių pasirinkimai, kurie leis sukurti norimą formą ir sutvarkyti net ir subtiliausias medienos formas tiek prieš pagaminant detalę, tiek jau po to.

Palikite atsiliepimą