Vaizdas per stoglangius

Stogo langaiSkirtingiems namams – skirtingi stoglangiai. Taip būtų galima apibūdinti stoglangių pasirinkimus. Pro skirtingus stoglangius gali matytis ir skirtingi vaizdai

Miesto stoglangis

Tokius stoglangius matome filmuose. Jie būna palėpės tipo kambariuose ir gana žemai, kad matytųsi miesto panorama. Iš tiesų, žavinga per stogo langelį matyti kitus stogus. Tai primena apie civilizacijos stebuklus. Gyvendami civilizacijoje, matome ją per langus, o ne esame užsibarikadavę savo tamsiuose namuose. Per filmus matome vaizdų, kai per stoglangį atsiveria vaizdas į šviečiančius daugiaaukščius ir dangoraižius, ypatingai Niujorke.

Stoglangis – kelias į terasą

Kai stoglangis yra tikrai didelis ir leidžiasi žemyn, per jį galima išlipti ir į terasą. Tai jau visai netradicinis modelis, tačiau daug kam jis gali atrodyti iš tiesų žavingas. Taigi, jeigu anksčiau dar negalvojote apie tokį pasirinkimą, metas pamąstyti apie itin daug šviesos suteikiantį stoglangį. Beje, kuo stoglangis didesnis, tuo kambaryje bus šilčiau. Net ir žiemos metu per jį gali patekti daug saulės spindulių ir natūraliu būdu sušildyti kambarį.

Stoglangis į mišką

Žavingas gamtos mylėtojų pasirinkimas – gyvenimas pamiškėje. Jeigu taip nutiko, kad nuosavą namą statotės kažkur miško pakraštyje, tuomet virš jūsų tikrai, garantuotai, atsivers ne tik puikus dangus, bet ir virš namo palinks eglių arba pušų viršūnės. Geriau, kad ta būtų pušys, nes jos šviesesnės, jos mums reiškia atgaivą, poilsį ir kurortą. Eglės užstoja daugiau šviesos, jos gali naktį net ir bauginti. Tačiau, jeigu jau taip nutiko, kad virš jūsų namo palinko spygliuočiai ir jūs pasirinkote gyvenimą prie miško, tuomet jums tikrai būtina turėti stoglangį. Jis leis iškart pamatyti viską, ką norite pro tą langelį, ir tada galėsite džiaugtis puikiausiomis miško sąlygomis. Gal per langelį tyliai stebėdami, galėsite net pastebėti, kaip pas jus ateina miško gyvūnai: kaip praeina stirna, šernas prabėga ar kokia lapė prašokuoja.

Stoglangiai į dangų

Patys dažniausia nedideli stoglangiai žvelgia tiesiai į dangų. Jeigu juos praversite, pasistiebsite, gal akies krašteliu ir pamatysite kažką daugiau, žemiau. Tačiau jie gali būti padaryti tiesiog į viršų, dangui matyti. Juk smagu gulėti svajingai lovoje ir tiesiog matyti dangumi plaukiančius debesis, o gal vieną po kitos įsižiebiančias žvaigždes. Jeigu tokie stoglangiai jums patinka, galite matyti juose šį vaizdą dažnai. Žinoma, žiemą stoglangį reikia apsivalyti, nes jis užsikloja sniego patalu.

Palikite atsiliepimą