Mobilieji telefonai ir vaikai: suderinama ar nelabai?

Visiems, kurie turi vaikų, teko susidurti su problema, kai mažieji tiesiog maldaute maldauja, kad jiems būtų nupirkti mobilieji telefonai. Deja, daugelis tėvų nė nepagalvoja apie pasekmes, ir remdamiesi pagrindiniu savo atžalų argumentu, jog juos turi visi darželio, mokyklos ar kiemo draugai, dar ankstyvame amžiuje suteikia galimybę savo vaikams turėti šį išsvajotą daiktą. Tačiau prieš perkant reikėtų gerai pagalvoti: kad ir kokie naudingi mobilieji telefonai gali pasirodyti iš šalies, viskas priklauso nuo to, kokius naudojimosi įpročius perims vaikai.

Telefonas vaikuiBene pirmasis tėveliams kylantis klausimas – kada tinkamas metas vaikui nupirkti telefoną ar bent jau pradėti leisti juo naudotis… Kad ir kaip patogu telefoną naudoti tarsi žaislą, kuris užtikrina, jog vaikas bus ramus ir tylus, būtų geriau, jei ikimokyklinio amžiaus vaikai šiais įrenginiais nesinaudotų apskritai. Vienintelė išimtis – smagūs, tam tikrus įgūdžius lavinantys žaidimai ir programėlės. Tačiau šia veikla turėtumėte užsiimti kartu. Telefonai ir juose esanti įvairių funkcijų gausa gali taip įtraukti vaiką, kad jį supantis pasaulis ilgainiui taps nebeįdomus, o tai kenks jo raidai bei socialiniams įgūdžiams. Taip pat pastebima, kad vaikai kur kas greičiau įgyja priklausomybę, todėl vėliau galite susidurti su problemomis bandant atžalą atplėšti nuo išmaniojo prietaiso, o tai kainuos daug vargo ir beprasmių ginčų.

Jei nusprendėte, kad jūsų vaikui reikalingi mobilieji telefonai, nepulkite pirkti madingiausio ir brangiausio išmaniojo telefono. Nors jie patogūs, madingi ir juos turi kaimynų vaikai, nepamirškite, kad tokiais telefonais galima naršyti internete, kuriame daug žalingos informacijos, o ji gali pakenkti jūsų vaikui, sukelti šoką ir turėti įtakos jo psichologijai. Taip pat nepamirškite ir socialinių tinklų, kurių amžiaus apribojimus apėję vaikai patiria patyčias arba bando pamėgdžioti suaugusiuosius ne iš gerosios pusės. Mobilieji telefonai, kurių turėtumėte dairytis – paprasti, neturintys liečiamo ekrano, skirti tam, kad galėtumėte susisiekti su savo vaiku kada panorėję. Na, o jei vis dėlto nusprendėte jam nupirkti išmanųjį telefoną, būtinai įdiekite tėvų kontrolę ir apsaugą nuo kenksmingos informacijos – juk nenorite, kad visi tamsūs, net ir jums siaubą keliantys dalykai pasiektų dar besiformuojantį ir savo požiūrio kampo ieškantį jūsų vaiką?

Nuoroda: https://fortakas.lt/mobilieji-telefonai

Palikite atsiliepimą