Jei vairuotojas už vairo neblaivus – ką sako draudimas?

Bendrąja prasme, automobilio draudimas yra reikalingas todėl, kad jums padarius auto įvykį, jis atlygintų kitam žmogui, kuriam padarysite žąlą. Jeigu ir patys drausitės KASKO, tada bus nemažai atlyginta ir jums patiems. Tačiau kartais draudimas sustoja ir būna keliamos sudėtingos bylos. Tais atvejais, kai vairuotojas vykdė nusikalstamą veiką, pavyzdžiui, važiavo girtas, draudimo požiūris šiek tiek keičiasi.

Draudimo pareiga – padengti išlaidas

Draudžiu automobilįTaigi, pirmiausia mes žinome vieną svarbią informaciją – kad draudimo užduotis yra padengti patirtas žalas. Jeigu vairuotojas įvažiavo į kitą mašiną, ją sumaitojo, nukentėjo ir ten vairavę žmonės, jam nereikės dėl to parduoti namų ir už gautus pinigus atlyginti žalą. Tuo pasirūpinti turi draudimas. Žmonės patys dažnai neturi tiek pinigų, kad galėtų padengti tokius nuostolius, dėl to ir reikalingas draudimas. Be to, būtų neefektyvu visada to paties reikalauti iš žmogaus, nes tada labai daug nuskriaustųjų taip ir nesulauktų jokio atlyginimo. Kadangi galbūt dažnai jau geriau kaltininkas sėstų į kalėjimą, negu sumokėtų. O auka liktų neatlygintais nuostoliais. Taigi, automobilio draudimas padengia tas padarytas žalas. Bet ar visada?

Kas yra nusikalstama veika?

Atskiri atvejai draudimo politikoje yra tada, kai vairuotojas, padaręs avariją, taip pat vykdė ir nusikalstamą veiką. Jeigu šios dvi aplinkybės sutampa, byla bus sprendžiama kitaip. Nusikalstama veika yra netgi sėdimas prie vairo neblaiviam. Promilių neleistiną kiekį skaičiuojame pagal galiojančius įstatymus. Taip pat gali būti ir kitų nusikaltimų – vogtas automobilis, tuo pačiu metu vykdomas smurtas, važiavimas be teisių ar dar kas nors.

Draudimas gali išsireikalauti iš draudžiamojo

Taigi, po tokio įvykio pirmiausiai asmuo baudžiamas už nusikaltimą. Pavyzdžiui, už vairavimą neblaiviam jis pasėdi mėnesį kalėjime, o gal susimoka nedidelę baudą. O gal netenka teisių ar jam yra taikomos kitos priemonės. Bet vien tuo byla nepasibaigia, nes lieka neišspręsti draudimo klausimai. Ne visose šalyse įstatymas galioja vienodai, bet štai Lietuvoje, tais atvejais, kai vairuotojas vykdė nusikaltimą, draudimas neprivalo iš savo kišenės visko padengti nukentėjusiajam. Gali būti, kad pirminėje stadijoje draudimas padengs byloje priteistą sumą aukai, tačiau vėliau pats kels bylą ir tą sumą išsireikalaus iš nusikaltimą vykdžiusio vairuotojo. O kaip jau jis grąžins – bus matyt. Prioritetas vis tiek teikiamas aukos žalai atlyginti, nes tai bus pavienis žmogus, gal sužlugdytas gyvenimas. Na o draudimo kompanija nėra fizinis asmuo, todėl jis sumą išsireikalaus laiko bėgyje.

Palikite atsiliepimą